Górnik ogrywa bezradny CKS !!!

W meczu na szczycie nasz Górnik Wojkowice okazał się drużyną lepszą od Czeladzkiego CKS'u pewnie pokonując sobotnich gospodarzy 3:0, o takim stwierdzeniu może świadczyć fakt że zawodnicy CKS'u nie potrafili przebić się przez naszą defensywę oddając jedynie jeden godny uwagi strzał z rzutu wolnego.

Dla obydwóch drużyn spotkanie to było tym z kategorii o 6 pkt., a w przypadku zwycięstwa pozwalało również na szanse odskoczenia od peleteonu goniącego. Dodatkowo pamiętając jeszcze jesienne zwycięstwo naszej drużyny nad CKS'em, przepis na wyśmienite widowisko był gotowy.

W pierwszej odsłonie gry kibice zgromadzeni na stadionie oglądali tylko jedną bramkę, w dodatku strzeloną przez nasz Górnik z rzutu karnego przez M.Kondzielnika. Warto również odnotować bardzo ostrą grę obydwóch drużyn przed zejściem do szatni. W pierwszej odsłonie nasi zawodnicy mogli zdobyć o wiele więcej bramek, ale brakło albo kilku centymetrów do szczęścia albo podjęcia szybszej decyzji o strzale, również CKS w tej odsłonie kilka swoich akcji przeprowadził ale bez większego strachu dla M.Bartosika, który można by rzec był w tym całym spotkaniu bezrobotny.

W drugiej odsłonie tego spotkania CKS wyszedł bardziej odważnie niż w pierwszej ale to podopieczni Adama Bały mieli więcej pożytku z operowania futbolówką, potwierdzając to strzeleniem dwóch bramek powalających CKS na deski. Autorami tych trafień byli M.Skórka oraz kolejny raz z karnego M.Kondzielnik. Mimo już trzy bramkowego prowadzenia wyśmienite okazje mieli także Ł.Burczyk oraz Ł.Stępień, który w tym spotkaniu ostemplował poprzeczkę to wynik już nie uległ zmianie. W końcówce meczu rzut wolny miał jeszcze CKS ale na posterunku stał nasz bramkarz i Górnik zasłużenie wygrał 3:0. Mogłoby się wydawać że mecz był bardzo wyrównany, ale to nasz Górnik dominował i najważniejsze to że to potwierdził.

A już w środę nasz Górnik w ramach 25 kolejki o 17:30 na własnym boisku podejmie Orła Dąbie.